Budaörsi világbajnok az U23-as triatlonosok között

Horváth Karolina Helga, a Budaörsi Triatlon Klub versenyzője nyerte az U23-as nők versenyét a triatlonosok spanyolországi Torremolinosban zajló világbajnokságán.

Mindezt ráadásul az olimpiai távon, azaz 1,5 km úszás, 40 km kerékpározás és 10 km futás megtétele után. A magyar triatlonista óriási hajrával utasította maga mögé a szlovák Zuzana Michalickovát. Horváth az úszás végén a 10. helyen állt a 49 fős mezőnyben, majd kerékpáron kiválóan jött előre, és a futást a harmadik helyről kezdhette meg.

Az első és a második kör után ötödik volt, a harmadik körben feljött a harmadik pozícióba, és innen sikerült diadalmaskodnia. A második helyen célba érő Michalickova négy, a harmadik portugál Maria Tomé hat másodperccel maradt el Horváth időeredményétől.

Rajta kívül még három magyar állt rajthoz. Kropkó Márta kilencedik, Nádas Nóra Romina pedig 34. lett. Sarcia Borbálának nem sikerült befejeznie a versenyt, mivel a kerékpározás elején elesett és feladta a küzdelmet.

(A nyitókép forrása: nso.hu)