Felelősségvállalás helyett II. – alvóvárosiak és lokálpatrióták

Sokan élnek a városunkban úgy, hogy azt se tudják, hogy kik vannak a testületben, fogalmuk sincs, hogy ki a képviselőjük, mert Budaörs nekik egy „budapesti kerület”, ahol jobb lakni. Ővelük sajnos még arról se lehetne vitatkozni, hogy mit csinál a BFE jól, és mit nem.

Mivel azonban látták az országos médiában a polgármestert, aki éppen szabadságharcol a kormánnyal, így azt tudják, hogy Wittinghoff Tamás és csapata balliberális és kormányellenes, irány tehát a szavazófülke.

Itt muszáj megállnom egy pillanatra. Sokszor kéri ki magának a polgármester, hogy ő nem baloldali, csak liberális, aminek alátámasztására elmond valami családi történetet, aminek a valóságtartalmában nem kételkedek. Wittinghoff Tamás joggal lehet büszke antikommunista felmenőire, de amikor tandemben indult a polgármesteri székért az SZDSZ-MSZP színeiben majdnem két évtizedig, akkor vajon eszébe jutottak-e?

Persze ilyenkor jön a Wittinghoff védő kórus, hogy az MSZP az nem már nem egyenlő a kádári diktatúra állampártjával. Mostanra valóban nem, hiszen az MSZP semmivé vált a kevésből a DK ölelésében országosan, itt viszont az MSZP most is komoly pozíciókkal bír.

De ne felejtsük el, amikor a polgármester az SZDSZ-MSZP pártkoalíció élén vezette ezt a várost 1991-től, akkor még az MSZP prominensei mind olyanok voltak, akik egytől-egyig az MSZMP-ben, vagy a KISZ-ben kezdték gyalázatos pályafutásukat. Így kikérheti ugyan magának a balliberális jelzőt, de ez engem egy csöppet sem érdekel.

Ha régen jó volt Wittinghoff Tamásnak a szocik akkor még rengeteg szavazója, most pedig ismét kellett a városunkban a valóban aktív MSZP-sek munkája a kampányában, akkor ne kérje ki magának a balliberális jelzőt.

A kormányellenes szavazók közül sokan valóban „budaörsiként” élnek, magukénak érzik, szeretik a várost, számukra a szembenézés helyett a legegyszerűbb megoldás elhinni azt a wittinghoffi indoklásrengeteget, hogy mindenért, ami Budaörsön nem jól működik, ami rossz, ami zavaró, ami felháborító, azért csak és kizárólag a kormány a felelős.

Mert aki gyűlöli a kormányt, annak ez egy kiváló mentsvár. Persze szörnyű, mondják az utcán, írják a közösségi médiafelületeken, hogy lassan nincs zöldfelület, hogy az ablakaikból belátnak egy új társasházba, hogy kihaltak a növények, mert ami napfény még bejut a „takarásban”, az már fotoszintetizálni sem elég még az árnyéktűrő páfránynak sem.

Szörnyű, panaszkodnak jogosan, hogy nem tudnak megállni a házuk előtt, a lakásuk közelében, és hogy fél órát keringenek egy nyamvadt parkolóhelyért napközben, de ezért mind-mind a kormány a hibás, így hajrá BFE, csak így tovább, és megy a voks a BFE-re.

Akik Wittinghoff Tamást támogatták, de akiket zavarja a kialakult helyzet, sajnos nem veszik észre, hogy a városvezetésnek esze ágában sem volt ezeket a problémákat évtizedes viszonylatban megoldani, sőt, ők generálták, határozott céllal, a felelősséget pedig rátolják a kormányra. Ha nem tudnám, hogy a hivatalban dolgozók többsége kimondottan jó szakmai kvalitásokkal bír, még gondolhatnék arra, hogy nem képesek sok ciklus óta megoldani a felmerülő gondokat, de nem a szakmai tudás, hanem a politikai akarat hiányzott ahhoz, hogy hathatós megoldások szülessenek.

Írtam már másik írásomban az elszalasztott lehetőségekről a kialakítható parkolóhelyekkel kapcsolatban, felvetettem, hogy az lehetetlen, hogy a szakemberek ne tudták volna azt, hogy a város lakosságának növekedési üteme milyen gépjárműpark bővülést okoz, és ez mit jelent majd az Egészségháznál, az iskoláknál, óvodáknál, és egyéb közintézményeknél.

Persze vasárnap látni lehet, hogy mennyi autó tulajdonosa valóban budaörsi, de a szolgáltatások és a munkalehetőségek bővüléséből adódó forgalomnövekedéssel együtt kellett volna prognosztizálni és tervezni, és az összadat alapján kialakítani a stratégiát.

Nem így történt. A főút átmenő forgalmát pedig még akkor kellett volna alternatív kerülőúttal csökkenteni, amikor még volt beépítetlen terület erre a célra, és mindannyian tudjuk, hogy volt. Fel kell tenni tehát a kérdést, hogy miért volt fontosabb az aránytalanul sok lakóház, mint az, hogy a már itt élők milyen körülmények között élnek? Cui prodest?  Folytatás következik

(Földváry)